Outlook Express Mail Kurulumu Nasıl Yapılır?

Outlook Express POP3 Mail Hesap Kurulumu
1- Hesap kurulumu için ilk olarak Microsoft Outlook Express programını açınız. Program üzerine POP3 eposta hesabınızı kurmak için internete bağlı olmanıza gerek yoktur.
2- Microsoft Outlook Express programının üst kısmında bulunan Tools (Araçlar) menüsünden Accounts (Hesaplar) seçeneğine tıklayınız.
3- Accounts (Hesaplar) seçeneğine tıkladığınızda Internet Accounts (Internet Hesapları) penceresi açılacaktır. Internet Accounts (Internet Hesapları) penceresinin sağ üst kısmındaki Add (Ekle) butonuna tıklayınız. Açılan küçük pencerede
Mail (e-posta) seçeneğine tıklayınız.
4- Mail seçeneğine tıkladığınızda, karşınıza Internet Connection Wizard (Internet Bağlantı Sihirbazı) penceresi açılacaktır. Display Name (Adınız) bölümüne, adınızı ve soyadınızı yazıp Next (İleri) butonuna tıklayınız.
5- Açılan pencerede E-mail Address (E-posta) bölümüne E-mail adresinizi yazınız ve Next (İleri) butonuna tıklayınız.
6- Açılan pencerede Incoming Mail (POP3) Server (Gelen Posta) ve Outgoing Mail (SMTP) Server (Giden Posta) bölümlerine mail.alanadiniz.com yazınız.
(Örn: mail.webevi.com) ve Next (İleri) butonuna tıklayınız.
7- Açılan pencerede Account Name (Hesap Adı) bölümüne ahmetyilmaz@alanadiniz.com şeklindeki e-mail adresinizin tamamını yazınız. Alt kısımdaki Password (Parola) bölümüne de parolanızı yazınız.
ÖNEMLİ NOT: Remember Password (Parolayı Anımsa) kutucuğu işaretli ise size bir daha parola sorulmayacaktır.
8- İleri butonuna tıkladığınızda karşınıza E-mail hesabınızı başarılı bir şekilde kurduğunuzu ifade eden bir pencere çıkacak ve sizden ayarların kaydedilmesi için Finish (Son) butonuna tıklamanız istenecektir.
9- Bu işlem yapıldıktan sonra açık olan Internet Accounts (Internet Hesapları) penceresindeki varsayılan posta hesabına çift tıklayınız.
10- Açılan pencerede Servers (Sunucular) bölümünü seçerek, Outgoing Mail Server (Giden Posta Sunucusu) başlığı altında bulunan, My Server Requires Authentication (Sunucum Kimlik Doğrulaması Gerektiriyor) seçeneğini aktif hale getiriniz ve OK (Tamam) butonuna tıklayınız.
ÖNEMLİ NOT: Advenced (Gelişmiş) başlığından SMTP giden posta sunucusunun 25 olan port numarasını 587 olarak değiştirmelidirler.
11- E-posta hesabınız kurulduktan sonra menüden Send/Recieve (Gönder/Al) butonuna tıklayarak email gönderip alabilirsiniz.
  • 146 Bu dökümanı faydalı bulan kullanıcılar:
Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?

İlgili diğer dökümanlar

Windows Live Mail Kurulumu Nasıl Yapılır?

Windows Live Mail Hesap Kurulumu 1- Öncelikle Widows Live Mailprogamını elde etmeniz...

Android Mail Kurulumu Nasıl Yapılır?

Android Mail Ayarları 1- Ayarlar menüsünden Hesap Ekle butonuna tıklayınız. 2- Açılan...

iPhone Mail Kurulumu Nasıl Yapılır?

WEBEVİ IPHONE MAIL AYARLARI Iphone Mail Ayarları 1- Ayarlar sekmesine tıklıyoruz. 2-...

Thunderbird Mail Kurulumu Nasıl Yapılır?

Thunderbird Mail Hesabı Kurulumu 1- Aşağıdaki adresten Thunderbird programını indiriniz....

Outlook Mail Kurulumu Nasıl Yapılır?

Outlook 2010 Mail Kurulumu   Bu sayfada adım adım resimlerle Microsoft Outlook 2010...